Kaip efektyviai mokytis anglų kalbos?

Kaip efektyviai mokytis anglų kalbos?

Daugelis besimokančiųjų anglų kalbos teigia, kad jų praktikuojami metodai tiesiog neveikia. Tad kaip mokytis, kad gautume apčiuopiamos naudos?

Labiausiai pasiteisina šie anglų kalbos mokymo metodai:

- Šnekamosios anglų kalbos įgūdžių tobulinimas – bendravimas su mokytoju ar kitais žmonėmis (pavyzdžiui, kitais anglų kalbos kursų dalyviais) aktualiomis ir įdomiomis temomis.

- Sudominimas ir įtraukimas. Vienas iš būdų – naujųjų technologijų taikymas: anglų kalbos mokymasis praturtinamas prezentacijomis, vaizdo, garso medžiaga ir kt.

- Buvimas autentiškoje aplinkoje. Bene efektyviausiai užsienio kalbos išmokti galime būdami aplinkoje, kurioje kalbama anglų kalba, todėl verta išvykti padirbėti ar studijuoti į užsienį. Dar geresnė išeitis – rinktis anglų kalbos kursus arba stovyklas užsienyje. Tokio tipo mokymus organizuoja ir „School of British English“.

- Gramatika. Anksčiau mokant anglų ar bet kurios kitos užsienio kalbos bene daugiausia dėmesio buvo skiriama gramatikai: būdavo būtina „iškalti“ visas taisykles, o ar mokiniai realiai supranta, kaip tas taisykles taikyti praktiškai, nebuvo pasigilinama. Šiuolaikinės anglų kalbos mokyklos daugiau dėmesio skiria praktiniam taisyklių pritaikymui ir ilgalaikiam išmokimui. Taisyklės dažnai pakiša koją, kai norime pasakyti vieną ar kitą frazę, tačiau nesame tikri, ar ją ištarsime taisyklingai. Mokiniams užtenka įsidėmėti pagrindines taisykles, o su daugeliu jų susipažįstama palaipsniui natūraliai.

- Kartojimas. Ar žinote posakį „kartojimas – mokslų motina“? Juo vadovaukitės ir mokydamiesi anglų kalbos. Naujai išmoktus anglų k. žodžius, frazes gretai pamirštame, todėl kasdien bent 15–30 min. reikėtų skirti kartojimui. Iš anksto susiplanuokite, kokią medžiagą kartosite.

Bagti testavimą?

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Dėkui

Jūsų prašymas priimtas

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.