Ar įmanoma kalbos išmokti savarankiškai?

Ar įmanoma kalbos išmokti savarankiškai?

Vadovėliai, programėlės, specialios svetainės, siūlančios tiek mokamas, tiek ir nemokamas anglų kalbos pamokas ir kitos priemonės mokytis anglų kalbos – tik pagalbinės.

- Pavyzdžiui, įsigijus knygų, labai greitai kyla neaiškumų, o nesulaukę norimų rezultatų galiausiai netenkame ir motyvacijos mokytis.

- Nemokamos anglų kalbos pamokos orientuotos į žodžių ir frazių mokymąsi, bet su realia gramatikos vartosena ir kalbėjimu jos, deja, niekaip nesusijusios.

- Programėlės dažniausiai būna segmentuotos ir orientuotos į ne tokius svarbius žodžius, frazes.

Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto direktorės pavaduotoja doc. dr. V. Bijeikienė kalbų mokymąsi palygino su dėlione: knygos ar programėlės yra tik atskiros dėlionės detalės, o norint sudėlioti visą dėlionę, reikia visų detalių. Pagrindinės jų – tai anglų kalbos kursai arba individualios pamokos.

Norint susikalbėti angliškai, vien knygų ir internetinių pamokėlių bei panašių priemonių neužtenka – būtina ir mokytojo pagalba. Siekiant išmokti kalbos, ją reikia naudoti praktiškai – kalbėti, kalbėti ir dar kartą kalbėti. Būtent „School of British English“ organizuojamų kursų metu didesnioji dalis pamokų laiko skiriama kalbėjimo įgūdžiams lavinti.

Jei besimokantysis anglų kalbos jau turi tvirtus pagrindus, galima mokytis ir savarankiškai, tačiau kalbos nuo nulio, ypač negyvendami toje kalbinėje aplinkoje, tikrai neišmoksime.

Bagti testavimą?

Testas nebaigtas spręsti todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Dėkui

Jūsų prašymas priimtas

cookies
Slapukai & Privatumas

Svetainėje naudojame slapukus tam, kad užtikrintume teisingą svetainės veiklą. Pasirinkdami "SUTINKU" sutinkate su mūsų slapukų nustatymais.