Vaikų vasaros stovyklų paieška tampa nelengva užduotimi tėvams, kurie nori savo atžaloms pasiūlyti kokybišką, saugų ir prasmingą laisvalaikį. Stovyklų yra įvairiausių: sporto, kalbų, sukarintos, išgyvenimo, sveikatingumo, kūrybinės, tarptautinės, dieninės, stacionarios ir pan. Mokslo metus šiemet užbaigė apie 322,3 tūkst. šalies moksleivių. Ar vasaros stovyklų kainos įkandamos kiekvienam?

Vilniaus savivaldybė nebe pirmą vasarą atveria mokyklų erdves aktyviam vaikų ir jaunimo laisvalaikiui: liepos ir rugpjūčio mėnesiais moksleiviai gali sportuoti lauko aikštynuose, mokyklų salėse, lankytis bibliotekose paskaityti ar pažaisti stalo žaidimų. Savo erdves šiemet atvėrė net 51 Vilniaus mokykla, jose vasaros atostogas galima leisti prasmingai ir aktyviai: žaisti krepšinį, tinklinį ar užsiimti bet kokia kita sportine veikla.

Oficialiame Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje (www.vilnius.lt) galima rasti sąrašą, kuriame – net 161 vaikų vasaros stovykla. Švietimo sritį kuruojanti Vilniaus savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė portalui Alfa.lt sakė, jog šiemet savivaldybė vaikų stovykloms paremti skyrė 200 tūkst. eurų – dvigubai daugiau nei pernai.

Paraiškas teikė įvairūs organizatoriai – tiek nevyriausybinės organizacijos, tiek kultūros centrai, bendrojo ugdymo, sporto, muzikos mokyklos. Tokių paraiškų savivaldybė gavo daugiau nei 174. Svarbiausi kriterijai, kuriais vadovavosi atrankos komisija: stovyklos kaina, trukmė, veiklos. Dar viena sąlyga – kad socialiai remtiniems vaikams stovyklos būtų organizuojamos nemokamai. Siūlomos įvairios veiklos – dienos stovyklos, turistinės, išvažiuojamosios: į Šventąją, Palangą, Ignaliną, Trakus ir kt.

Siekia palengvinti naštą

Kaip teigė E. Tamošiūnaitė, kai kurios sąraše esančios stovyklos yra visiškai nemokamos, o pasirinkus kitas tėvams tereikia sumokėti už maitinimą, jei stovykla turistinė – padengti kelionės išlaidas. „Kaip žinoma, stovyklos pakankamai brangios, tėveliams tenka nemaža našta. Siekiame ją palengvinti. Ypatingą dėmesį skiriame socialiai remtinoms šeimoms“, – pabrėžė mero pavaduotoja. Jos teigimu, miesto vaikams trūksta užimtumo, nors mokslo metai – prailginti.

Stovyklos suteikia vaikams galimybę atostogas praleisti įdomiai. Savivaldybės finansuojamose stovyklose, pasak E. Tamošiūnaitės, ilsisi ir ugdosi daugiau nei 10 tūkst. vaikų, iš jų – apie 3 tūkst. iš socialiai remtinų šeimų. Pašnekovės įsitikinimu, tėveliai turėjo visas galimybes surasti tinkamą stovyklą savo atžalai. Juolab kad savivaldybės puslapyje pateikta smulki informacija, stovyklų organizatorių kontaktai.

Stovyklos įvairios trukmės: ir savaitės, ir dešimties dienų. Tiek laiko, pedagoginį išsilavinimą turinčios E. Tamošiūnaitės manymu, visiškai pakanka kažko išmokti. „Žinios ateina per pažinimą. Ne ką mažiau svarbus vaikų užimtumo klausimas. Būtų gerai, kad jaunoji karta kuo mažiau laiko praleistų prie kompiuterių, išmaniųjų telefonų – dabar tai tapo rimta problema. Saugumas, užimtumas, bendravimas – visa tai lemia jauno žmogaus gyvenimą“, – kalbėjo ji.

Brangesnės nei pernai

Sostinėje anglų kalbos stovyklas organizuojančios mokyklos „School of British English“ kursų vadovė Irina Starkevich pažymėjo, jog kainos, palyginus su 2018-aisiais, išaugo 15–20 proc.

Visą straipsnį skaitykite čia.