Neformalus ugdymas Didžiojoje Britanijoje. Ką pasirinkti?

841 views 12:02 pm 0 Comments 9 lapkričio, 2023

Didžioji Britanija garsėja aukštos kokybės formalios švietimo sistema, tačiau neformalus ugdymas taip pat turi labai svarbų vaidmenį šalyje. Neformalus ugdymas yra būdas gilinti žinias, tobulinti įgūdžius ir tobulinti save įvairiose srityse. Šiame straipsnyje pažvelgsime į tai, ką pasirinkti, norint dalyvauti neformaliame ugdyme Didžiojoje Britanijoje.

Jaunimo organizacijos ir klubai

Didžiojoje Britanijoje yra daugybė jaunimo organizacijų ir klubų, kurie siūlo neformaliojo ugdymo galimybes jauniems žmonėms:

 1. Skautai ir gaideliai. Tai organizacijos, kurios skatina jaunimą mokytis per įvairias veiklas, nuo gamtos stebėjimo iki išgyvenimų stovyklų.
 2. Jaunimo klubai. Daugelyje miestų yra jaunimo klubų, kurie siūlo įvairias veiklas, nuo sporto iki meno ir kultūros.
 3. Mokymo centrai. Įvairių sričių mokymo centrai organizuoja kursus ir mokymus jauniems žmonėms, kurie nori tobulinti savo įgūdžius.

Menas ir kultūra

Menas ir kultūra yra svarbios neformaliojo ugdymo sritys Didžiojoje Britanijoje:

 1. Meninės dirbtuvės ir kursai. Tai puiki galimybė mokytis dailės, muzikos, šokio, teatro ir kitų meno formų.
 2. Kultūriniai renginiai. Didžiojoje Britanijoje yra daugybė kultūrinių renginių, tokių kaip koncertai, teatro spektakliai, parodos ir literatūros vakarai, kuriuose galite pasinerti į meno pasaulį.

Technologijos ir mokslas

Technologijos ir mokslas yra sparčiai besivystančios sritys, kuriose taip pat galima įgyti žinių ir įgūdžių neformaliuoju būdu:

 1. Programavimo ir technologijų kursai. Didžiojoje Britanijoje daug organizacijų siūlo mokytis programavimo, robotikos ir kitų technologijų sričių.
 2. Moksliniai klubai. Moksliniai klubai ir eksperimentai leidžia žmonėms pažinti mokslą ir tyrinėti mokslinius reiškinius.

Kalbų mokymas

Kalbų mokymas ir įgūdžių tobulinimas kalbų srityje taip pat yra populiarus neformaliojo ugdymo būdas:

 1. Kalbų kursai. Didžiojoje Britanijoje yra daug kalbų mokymo centų ir kursų, kurie padeda mokytis užsienio kalbų.
 2. Kalbų keitimasis. Kalbų keitimasis su kitais žmonėmis arba gyvenimas užsienio šalyje leidžia giliau įsiraukti į kalbos mokymąsi.

Savanorystė

Savanorystė yra puiki neformaliojo ugdymo forma Didžiojoje Britanijoje ir kitur:

 1. Savanoriškos organizacijos. Įvairios organizacijos ieško savanorių, kurie gali prisidėti prie socialinių, aplinkos ar kitų sričių projektų.
 2. Savanoriški projektai. Daugelis projektų suteikia galimybę patirti įvairias sritis ir pasitarnauti bendruomenei.

Neformalus ugdymas Didžiojoje Britanijoje suteikia daug galimybių įgyti žinių, tobulinti įgūdžius ir tobulinti save. Svarbiausia yra atrasti tai, kas jus domina ir kurioje srityje norite tobulėti, ir išnaudoti šias galimybes savo asmeniniam tobulėjimui ir įgyti naudingų įgūdžių. Neformalus ugdymas gali būti puikus būdas plėtoti savo potencialą ir įgyti įvairias žinias, kurios gali būti naudingos tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime.