Studijos užsienyje

Pasirinkimas, kur studijuoti – itin atsakingas sprendimas, nulemsiantis jūsų karjerą, galimybes darbo rinkoje, perspektyvas ir ateitį.

Pastebime, kad jauniems žmonėms kyla sunkumų pasirenkant ne tik specialybes, bet ir užsienio aukštąsias mokyklas, stinga žinių, kaip pildyti studijų paraiškas, kokius dokumentus stojimui pateikti ir t. t.

Studentų galimybes įstoti į užsienio aukštąsias mokyklas gali lemti net ir tinkamai užpildyta stojimo paraiška ar profesionaliai parašytas motyvacinis laiškas, todėl jeigu jūsų svajonė – studijos užsienyje, nedvejodami rinkitės profesionalią „School of British English“ specialistų pagalbą. „SBE mokykla“ konsultuoja dėl studijų Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kitose šalyse, kuriose mokomoji kalba – anglų.

Studijos užsienyje

Studijos užsienyje: kodėl verta jas rinktis?

Didesnė įvairovė


Bruožas, išskiriantis užsienio valstybių aukštojo mokslo sistemą iš kitų šalių, – tai aukštųjų mokyklų kiekis. Galėsite rinktis iš daugiau nei 8 tūkst. skirtingų studijų programų. Palyginimui, Lietuvoje šiuo metu yra per 1000 studijų programų. Be to, kai kurios studijos mūsų šalyje organizuojamos tik profesinėse arba neuniversitetinėse aukštosiose mokyklose.

Aukštos kokybės mokslas


Studijos užsienyje – ypač modernios: naudojama naujausia įranga, suteikiamos visos priemonės kokybiškam mokymo procesui užtikrinti, studentai įgyja daug praktinių žinių, gali atlikti praktiką įmonėse, kuriose neretai yra ir įdarbinami, vykti studijuoti į kitas aukštąsias mokyklas pagal tarptautines mainų programas, konsultuotis universitetuose veikiančiuose karjeros centruose ir t. t.

Yra galimybė studijuoti visiškai nemokamai


Nemokamas aukštasis išsilavinimas ES piliečiams šiandien prieinamas daugelyje Europos šalių. Yra valstybių, kuriose mokslas nemokamas arba finansuojamas valstybės ar ES. Nemokamų studijų gali tikėtis pretenduojantys į Škotijos, Airijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Skandinavijos universitetus. Studijas finansuoja tos šalies valdžia arba padengia Europos Sąjunga iš specialių fondų Didžiojoje Britanijoje mokslas kredituojamas.

Praktinė studijų užsienyje nauda


Studijuodami užsienyje susipažinsite su kita kultūra, galėsite pažinti šalį, kurioje studijuojate, keliauti, plėsite pažinčių ratą ir susirasite naujų draugų, dar geriau išmoksite anglų kalbą bei kitas užsienio kalbas, dar studijų metais turėsite galimybę įsidarbinti pagal specialybę, tapsite pasaulio piliečiu bei įgysite savarankiškumo.

Bakalauro studijos užsienyje


Į bakalauro studijas gali stoti visi mokiniai, baigę 12 klasių ar tebesimokantys 12-oje klasėje. Dažniausiai stojimo procesas pradedamas vykdyti dar žiemą ar ankstyvą pavasarį (pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos aukštosioms mokykloms stojantieji paraiškas turėtų pateikti iki sausio 10 d., norintys studijuoti Skandinavijos šalyse – iki kovo 1 d.), todėl visų pirma svarbu nepradelsti terminų.

Bakalauro studijos užsienyje: kaip viskas vyksta?


Paprastai pirmiausia studentai turi išsirinkti studijų programą, norimą šalį ir universitetą (universitetus), kuriame (kuriuose) vykdoma ta studijų programa. Po to pildoma elektroninė stojimo paraiška, pateikiami visi būtini dokumentai. Galiausiai patvirtinamas anglų kalbos žinių lygis (kai kurios aukštosios mokyklos vertina anglų k. brandos egzamino rezultatus, kitos reikalauja išlaikyti IELTS arba TOEFL egzaminus ir įskaito tik jų rezultatus).

Kokius dokumentus reikia pateikti pasirinkus bakalauro studijas užsienyje?

 • asmens dokumento kopiją;
 • 11 klasės arba 12 klasės pirmojo pusmečio pažymių išrašą;
 • rekomendaciją anglų k. Tinka bet kurio dalyko mokytojo parašyta rekomendacija. Dažniausiai mokytojai parašo rekomendaciją lietuvių k., todėl būtina rasti, kas profesionaliai ją išverstų/suredaguotų. Rekomendacijos apimtis – iki 2 A4 lapų (arba 4 tūkst. spaudos ženklų su tarpais word dokumente). Jos pabaigoje turi būti pateikti mokytojo kontaktiniai duomenys (el. paštas, tel. Nr.) ir mokyklos duomenys;
 • motyvacinį laišką anglų k. Jo rekomenduotina apimtis – taip pat iki 2 A4 lapų (arba 4 tūkst. spaudos ženklų su tarpais word dokumente).

Magistrantūros studijos užsienyje


Magistrantūros studijas gali rinktis studijavę tiek Lietuvos, tiek ir užsienio aukštosiose mokyklose. Norintieji studijuoti Didžiosios Britanijos aukštosiose mokyklose gali gauti paskolas. Pagrindiniai reikalavimai – studentas turi būti vienos iš ES šalių gyventojas. Paskolų gavėjams taikomas amžiaus limitas – 60 m.

Kokius dokumentus reikia pateikti pasirinkus magistrantūros studijas užsienyje?

 • asmens dokumento kopiją;
 • bakalauro diplomą (arba pastarojo semestro pažymių išklotinę, nes dokumentai priimami metų pradžioje);
 • motyvacinį laišką anglų k.;
 • dvi rekomendacijas anglų k.;
 • gyvenimo aprašymą;
 • dokumento, patvirtinančio anglų kalbos žinių lygį (IELTS, TOEFL testo), kopiją;
 • kitus dokumentus (kiekviena aukštoji mokykla pateikia reikiamų dokumentų sąrašą).

Mūsų kalbų mokykloje teikiamos paslaugos stojantiesiems į užsienio aukštąsias mokyklas

 • Konsultacija, kaip pasirinkti studijų kryptį ir konkrečias studijas.
 • Pagalba pasirenkant šalį, kurioje vykdomos labiausiai būsimojo studento poreikius atitinkančios studijos.
 • Pagalba pasirenkant konkrečius universitetus.
 • Pagalba formuojant studijų paraišką, portfolio (jei studentas stoja į meno krypties studijas).
 • Pagalba rašant motyvacinį laišką, jo korekcijos.
 • Rekomendacinių laiškų redagavimas.
 • Bendravimas su aukštųjų mokyklų administracija, studento atstovavimas.

Papildomos paslaugos:

 • Anglų kalbos žinių lygio nustatymas.
 • Ruošimas TOEFL, IELTS ir kitiems egzaminams.
 • Anglų kalbos kursai ir individualūs mokymai.
 • Informaciniai seminarai (susirinkus didesnėms grupėms) apie finansavimo galimybes renkantis studijas užsienyje, apgyvendinimo, įsidarbinimo ir kitus aktualius klausimus.
 • Įvairios kitos paslaugos pagal būsimojo studento poreikius.

Studijos užsienyje: kuo stojantiesiems svarbios konsultacijos?

Pasirinkti studijas užsienyje sudėtinga jau vien dėl to, kad pasaulyje yra per 25 tūkst. universitetų: vien JAV – daugiau nei 3200, Kanadoje – 367, Jungtinėje Karalystėje – 276[1] ir t. t.

Sužinoti daugiau »

Dažniausiai universitetai pasirenkami nuodugniai studijuojant jų reitingus, tačiau reitingai pasako toli gražu ne viską, be to, sudėtinga suprasti, kurie kriterijai, naudojami sudarant reitingus, yra svarbiausi, o kurie – antriniai. Studentai nežino, kaip įvertinti studijų kokybę.

Neretai studentus suglumina ir studijų programų aprašai, stojantiesiems keliami reikalavimai, būtini pateikti dokumentai (įskaitant CV ir motyvacinius laiškus, kurių stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas įprastai nereikia), terminai, per kuriuos reikia pateikti dokumentus ir t. t. Todėl siekiant išvengti sumaišties ir klaidų geriau konsultuotis ir ieškoti visapusiškos pagalbos.

Susisiekite su mumis konsultacijai

Galite skambinti telefonu: +37061636052 arba registruotis konsultacijai.

Kada reikėtų konsultuotis dėl studijų užsienyje?

Dažniausiai dėl studijų užsienyje į „School of British English“ kreipiasi abiturientai, besiruošiantys teikti studijų paraiškas.

Tačiau konsultuotis gali ir 8–10 klasių moksleiviai, kurie renkasi, kokius mokomuosius dalykus studijuoti intensyviau (vadinamasis profilinis mokymas). Tokio tipo konsultacijos organizuojamos ir nuotoliniu būdu, jose gali dalyvauti visa mokinio šeima, keli mokiniai ir pan.

Studijos užsienyje: kodėl verta bendradarbiauti su „School of British English“?

„School of British English“ – daugiau nei 9 metų patirtį sukaupusi užsienio kalbų mokykla, per 7 tūkst. mokinių padėjusi ne tik išmokti kalbą, bet ir pasiruošti studijoms užsienio aukštosiose mokyklose.

Pasirinkę mus, gausite vertingos informacijos apie studijas užsienyje. Konsultuojame susitikimo metu mūsų kalbų mokykloje arba internetu. Padėsime negalintiems išsirinkti tinkamiausių universitetų ir studijų programų.

Norintiems studijuoti užsienyje pagelbėsime kuriant profesionalų įvaizdį: drauge pildysime dokumentus, padėsime paruošti gyvenimo aprašymą ir parašyti motyvacinį laišką bei suteiksime bet kokią reikiamą pagalbą.

Studijos užsienyje – jūsų naujos galimybės ir tiesiausias kelias į sėkmingą tarptautinę karjerą!